iHerb.com – výživové doplnky z USA

Ak vás omrzeli vysoké ceny v lekárňach a nízky obsah účinných látok, vyskúšajte nákup v zahraničí. Americké internetové lekárne majú niekedy až neskutočne nízke ceny. Predávajú tiež väčšie balenia než u nás (napr. 240 tabliet), ktoré sú podstatne výhodnejšie.

Niektoré bylinky a preparáty sa dajú kúpiť aj na váhu. Cenovo super výhodné je kúpiť si prázdne gélové kapsle, malú plastovú plničku a vyrábať si tak vlastné výživové doplnky presne na mieru a za pár korún.

Nie každý americký eshop však posiela aj na Slovensko, jeden z mála je iHerb.com a poštovné je prekvapivo lacnejšie než z väčšiny slovenských internetových obchodov (vychádza približne 3 €). Ak si objednáte balík v hodnote do 24 €, tak nebudete platiť nič navyše. Ani clo, ani DPH. Jediné čo trvá dlhšie je doručenie, balík vám príde do 10 až 15 dní – podľa počtu sviatkov a víkendov.

balik z iHerb - vyzivove doplnky z Ameriky

Registrácia na iHerb je rýchla a na zaplatenie vám stačí bežná debetná/kreditná karta, na dobierku sa v zámorí nič objednať nedá – tak to vo svete nefunguje. Ale dnes už takmer každá banka podporuje platby cez internet, tak poďme spolu ušetriť smile

 1. S akou kreditkou sa da na iherbe platit? Ci to je jedno?

  • Mastercard alebo VISA Classic. žiaľ nefunguje lacnejšia Maestro ani VISA Electron, ktorú dávajú napr. k účtu v Tatrabanke.

   Zadarmo je karta VISA Classic v mBank. Používam ju na iherb aj na ebay. Za kartu sa mesačne neplatí nič, ani za vedenie účtu. Na on-line nákupy ideálna.

 2. Tomu neuveríte, na colnici ma okradli! Objednala som si z iherb už štyri krát, z toho dva balíky tento mesiac. Cena balíku vždy okolo 22-24€ aby som neplatila clo, všetko prišlo v pohode ale tretí balík za mesiac už mi stopli na colnici, chceli poslať faktúru, doklad o zaplatení, všetko samozrejme preložiť lebo ľudia čo pracujú na colnici a sú v kontakte s cudzojazyčným svetom každý deň asi nemusia vedieť ani prd… no aby som to skrátila, všetko som doložila a po cca dva týždňoch mi balík prišiel domov, samozrejme zospodu rozbalený, prelepený a darček z iherb nikde. Darček posielajú vždy, v každom balíku som jeden mala ale darček nie je napísaný na faktúre tak si ho nejaký dobrodinec na colnici proste nechal.

  • Mne už takto zadržali 2 balíky keď som prekročila celkovú sumu nad 35$, tak si na to dávajte pozor.

   Ale nič hrozné, chceli poslať doklad koľko to stálo, zaplatila som 6€ clo a 4€ poštovné z colnice ku mne domov. Čo je dosť komédia keď za 3€ išiel balík letecky z Ameriky, v Bratislave ho stopnú a za ďalšie 4€ ti ho potom z Bratislavy láskavo doručia.

   Lepšie je objednať viac balíkov okolo tých 33$ a túto sumu neprekračovať.

 3. Neviete čo je na tom pravdy, že by to chceli od nového roka dovoz výživových doplnkov zo štátov mimo únie zakázať?

 4. ..mne v pohode zobralo aj kartu Visa Electron..objednávam z IHERBu už cez 2 roky a neviem si to vynachváliť :) ..