Bolotovov balzam – posilňovač samoliečebného procesu

Návod na domácu výrobu nápoja na naštartovanie samo opravného mechanizmu v našom tele. Veľmi sa nehovorí, že žalúdočné šťavy a tráviace enzýmy v tele neslúžia len na trávenie ale, že slúžia aj na rozpúšťanie všetkých starých a poškodených buniek. Žalúdočné šťavy rozpúšťajú tiež rakovinové bunky a bunky všetkých choroboplodných mikróbov, ktoré do tela nepatria. Viete si predstaviť, akým liekom disponuje váš vlastný organizmus?

15 účinkov Bolotovovho balzamu

  1. Stimulácia tvorby žalúdočných štiav a enzýmov (pepsínov).
  2. Normalizácia zníženej sekrécie žalúdočných štiav.
  3. Úprava kyslosti žalúdočných štiav.
  4. Riedenie krvi v obehovom systéme.
  5. Zníženie vysokého obsah cukru v krvi a čistenie krvných ciev od solí mastných kyselín.
  6. Omladenie tela, v dôsledku zvýšenia množstva mladých buniek.
  7. Rozpustenie starých, chorých buniek a škodlivých mikroorganizmov.
  8. Normalizácia trávenia po dlhodobom používaní nevyhovujúcej a nezdravej stravy.
  9. Liečba pálenia záhy, gastritídy, žalúdočných vredov, hemeroidov, herpesu, ekzémov a iných ochorení.
  10. Normalizácia celého gastrointestinálneho traktu.
  11. Zlepšenie imunity organizmu (tvorbou mukopolysacharidov).
  12. Odbúravanie plaku v krvných cievach.
  13. Prevencia proti ochoreniam ako mrtvica, srdcový infark, arytmia, aterosklezóra ciev.
  14. Normalizácia funkcie vrátnika (koncová časť žalúdka – lat. pylorus).
  15. Neutralizácia voľných radikálov.

Starší človek má cca 5 x menšiu produkciu tráviacej kyseliny ako 20 ročný. Tu nájdete návod ako si tráviacu kyselinu na zlepšenie trávenia a rozpúšťanie prestarnutých buniek dopĺňať pravidelne, lacno a hlavne bezpečne.

Návod v jednom kroku vyžaduje znalosti a odbornosť na manipuláciu s koncentrovanou kyselinou. Požiadajte o pomoc niekoho skúseného, kto má všetky potrebné ochranné pomôcky.

Hotový nápoj má podobnú koncentráciu aj chuť ako citrónová šťava a je bezpečný na manipuláciu.

V ľudskom organizme žijú viaceré bunky len krátku dobu: väčšinou od niekoľkých minút do niekoľkých mesiacov. Napríklad žalúdočné a črevné bunky žijú okolo 30 minút, neustále sa obnovujú a nahrádzajú za nové. Čo sa deje so starými bunkami? Sú rozpúšťané a recyklované.

Ako uzdraveniu dopomôcť?

Treba v žalúdku vyvolať tvorbu žalúdočných štiav a vylučovanie enzýmov pepsínov štiepiacich bielkoviny. Žalúdočné enzýmy sa následne dostávajú do krvi, sú roznášané po celom organizme a trávia staré bunky podobným spôsobom, ako to prebieha v žalúdku.

Ak máte pochybnosti, že tráviace enzýmy majú takéto účinky – pozrite si zloženie komerčne predávaného lieku proti opuchom a zápalom s názvom Wobenzym. Pomáha liečiť zápaly a poúrazové opuchy (teda urýchľuje odbúravanie poškodených buniek) pričom tento prípravok obsahuje iba niekoľko druhov tráviacich enzýmov.

Príkladom silných štiepiacich účinkov žalúdočnej šťavy zloženej z pepsínov a kyseliny chlorovodíkovej, sú šelmy (napríklad vlci), ktorí prehĺtajú svoju obeť aj s kosťami, chrupavkami, šľachami, kožou a srsťou bez toho aby ju žuli. Všetky prehltnuté časti tela obete sa v ich žalúdkoch strávia. Inými slovami, žalúdočné pepsíny za prítomnosti kyseliny chlorovodíkovej (HCl) trávia, teda štiepia všetku bunkovú hmotu živočíšneho pôvodu. A dostávajú sa aj do kolobehu tekutín, ktoré tvoria krvnú plazmu. Žalúdočné enzýmy sa krvou roznášajú po celom organizme a začínajú štiepiť všetky staré bunky, ktoré im prídu do cesty. Navyše, výskumy preukázali, že tieto enzýmy štiepia aj bunky poškodené nitrátmi, rádionuklidmi, ťažkými kovmi, karcinogénnymi látkami, voľnými radikálmi atď.

Neštiepia len mladé zdravé bunky organizmu, keďže sa aminokyselinové zloženie pepsínu podobá aminokyselinovému zloženiu mladých buniek. Pepsíny nekonzumujú samých seba, takže aj mladé zdravé bunky nechávajú bez povšimnutia.

Významný fyziológovia tvrdia, že v našich bunkách dochádza k hromadeniu porúch a tieto poruchy si bunky uchovávajú aj pri svojom následnom delení. Postupne množstvo porúch dosiahne také hodnoty, že bunka prichádza o schopnosť delenia. Toto tvrdenie je samozrejme pravdivé. Avšak fyziológovia zabúdajú vziať do svojich úvah funkciu žalúdku a tráviacich štiav.

V priebehu výskumu akademik Bolotov zistil, že žalúdočné šťavy človeka sú rovnaké ako u krokodíla, len menej koncentrované. A keď sú v norme (teda majú správne pH) tak sa bunková hmota nedelí len na polovicu ako tvrdia fyziológovia, ale pri správnej funkcii trávenia sa bunka delí na polovicu, potom zase na polovicu až do vzniku aminokyseliny. A to je chemická látka, ktorá poruchy a chyby neuchováva. Ďalej sa už tvoria nové bunky bez porúch a stačí na to len vyladiť proces štepenia starých buniek až do veľkosti aminokyselín.

Dostávame sa tak k prípravku s názvom Bolotovov balzam. Má rovnakú koncentráciu ako žalúdočné šťavy krokodíla. Človek by ho mal riediť v pomere cca 1:50. Teda na jeden pohár vody, čaju, kávy, zákysu či ovocnej šťavy dáme 1-2 lyžičky balzamu. Keď takto vylepšený nápoj pijeme, náš vrátnik (koncová časť žalúdka – lat. pylorus) cíti prísun kyselín do žalúdka a zostáva zavretý.
Tým zaisťujeme dobrú funkciu žalúdka, ktorý štiepi živočíšne bielkoviny na aminokyseliny, toľko dôležité pre organizmus.

V podstate Bolotovov balzam je obyčajná, umelo vytvorená žalúdočná šťava.

K prekyseleniu nepríde! Najvyššiu kyslosť tráviaceho traktu má zdravý novorodenec – hodnotu pH 1,2.

40 ml H2SO4 a HCl – pH 0,08
100 + 40 ml – x
X = (140 * 0,08)/40 = pH 0,28
140 ml – pH 0,28
1000 ml – x
X = (1000 * 0,28)/140 = pH 2,0

Výsledné pH je rovnaké ako pH citrónovej šťavy.

Táto tekutina nielen zlepšuje proces trávenia, ale štartuje aj mechanizmy spracovania ťažkých cukrov. Preto sa môže používať pri liečbe diabetu.

Pri zvýšených dávkach 3 – 6 krát denne po 30 – 50 ml v priebehu 15 – 35 dní zastavuje balzam gangrenózny proces akéhokoľvek pôvodu: ako diabetického, tak aj gangrénu spôsobenú popáleninami či omrzlinami. Ide o to, že pri gangréne v ľudskom tele počet buniek, ktoré sa rozpúšťajú, je oveľa menší než počet odumierajúcich. Používanie balzamu, ktorý veľmi dobre rozpustí práve odumreté bunky, tento pomer mení k lepšiemu. A tak dochádza k zastaveniu gangrenózneho procesu.

Návod ako vyrobiť Bolotovov balzam

návod na výrobu Bolotovovho balzamu

Do 860 ml vody (najlepšie destilovanej alebo vody z reverznej osmózy) pridáme 1 lyžicu (20 ml) koncentrovanej 38 % kyseliny chlorovodíkovej HCI, 1 lyžicu (20 ml) koncentrovanej 98 % kyseliny sírovej H2SO4, 100 ml hroznového octu a 4 tablety nitroglycerínu, ktorý obsahuje kyselinu dusičnú. Pre odmeranie množstva použite sklenenú odmerku, prípadne keramickú lyžičku – nie kov. Kyseliny musia byť v p.a. kvalite prípadne liekopis aby ste mali garantovanú čistotu od ťažkých kovov.

Pri manipulácii s kyselinami používajte vhodné ochranné pomôcky!

Do litrovej fľaše môžeme vložiť jednu pálivú papričku, ktorá nápoju nielen pridá príjemnú chuť, ale tiež horčiny toľko potrebné pre organizmus.

Bez papričky má balzám chuť a kyslosť ako kyselka do čaju. Skladujte ho v litrovej fľaši z tmavého skla s pevným uzáverom. Dá sa kúpiť v takmer každej lekárni.

Namiešaný balzám (teda 2 lyžičky kyselín zriedené v takmer 1 litri vody) je bezpečný na používanie podľa tu uvedeného návodu a aj keby ste s s ním nešťastne obliali, nič vážne sa nestane. Miesto stačí opláchnuť čistou vodou. Len z vlastnej skúsenosti odporúčam nenalievať si balzam na nerezovom dreze, neumyté kvapky zanechajú škvrny.

Nejaký čas po uverejnení tohto receptu na mňa útočili lekári:
„Akým právom do svojho balzamu dávate kyselinu sírovú? S chlorovodíkovou súhlasíme, tá je súčasťou ľudských žalúdočných štiav. Ale sírová…“
A ja som im odpovedal:
„Čo dáva kyselina sírová v spojení s glykogénom v pečeni?“
„Mukopolysacharidy.“
„Ano, mukopolysacharidy. Je to hlavný produkt krvotvorby. Je to výživa chrupavky. A keď organizmu dodávame sírany teda sulfáty pričom glykogény máme stále v krvi, dochádza k tvorbe mukopolysacharidov nielen vnútri, ale tiež zvonku, čo zaisťuje ľudskému organizmu ochranu.“

Návod na výrobu z knihy Boris Bolotov – Zdravý člověk v nezdravém světě.

  1. To myslíte vážne? Veď to sú chemikálie!

    • Všade okolo nás sú chemikálie, aj v našom tele sú chemikálie a keby neboli, tak neprežijeme. Pot obsahuje chlorid sodný, v žalúdku máte kyselinu chlorovodíkovú – to snáď nie je chemikália? Len vďaka nej môžete spracovávať potravu.

      Napr. párky jedáva každý deň obrovské množstvo ľudí, nikto sa ich neobáva a pritom sa pozrite aké obsahujú chemikálie – dusitan sodný, difosforečnan disodný, trifosforečnan draselný, kyselina askorbová atď. Tieto chemikálie sú v obyčajných párkoch schované za nič nehovoriace čísla E250, E450, E451, E300. A to sme len pri párkoch, radšej sa ani nepozerajte z akých chemikálií sa vyrábajú bežne predávané lieky…

      Všetko spomenuté v tomto článku je bezpečné. HCl máme v žalúdku a kyselinu chlorovodíkovú obsahuje napríklad aj obyčajný citrón. Nitroglycerín je oficiálne schválený liek, ktorý sa bežne užíva na posilnenie srdca a ciev. Kyselina sírová obsahuje síru, presne tú istú síru ktorá tak veľmi smrdí v cesnaku. Zostáva ocot a ten sa bežne dáva na šaláty a do rôznych jedál.

      • HhůJeště by bylo dobré znát množství kyseliny pyrohroznové.štavelové a dalších.které pan bolotov pro dokonalost přidává .

        • Když se nedostavuje odpověď,tak bych alespoň přivítal kontakt na pana Borise Bolotova.

          • Množstvo doplnkových kyselín sa žiaľ nikde neuvádza.

            Kontakt je tu:

            https://www.facebook.com/boris.bolotov

            Keby sa vám podarilo zistiť dajte prosím vedieť, ďakujem :)

  2. Děkuji za kontakt a určitě dám vědět.